W dniach 6 i 7 czerwca wszystkie przedszkolaki wyruszyły na całodniową wycieczkę autokarową do Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.

Ponad 100 – letnie, Muzeum to 22 ha obszaru położonego nad brzegiem jeziora Gołuń zabudowanego obiektami regionalnej architektury. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 50 obiektów z Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich świadczą o różnorodności budownictwa wiejskiego z okresu od XVII do XX wieku. Wiernie odtworzone wnętrza wraz z autentycznym wyposażeniem, czasowo uruchamiane urządzenia gospodarcze i przemysłowe nadają temu miejscu niezwykły klimat, spotęgowany malowniczym położeniem i walorami otaczającej przyrody.

Uczestniczyliśmy w warsztatach: "Malarstwo na szkle" - poznaliśmy historię malarstwa na szkle, technikę wykonania, tematy i zdobnictwo kaszubskich szklanych obrazów. "Dawne zabawy i zabawki" - bawiliśmy się drewnianymi zabawkami - na biegunach, na kółkach; pływające, fruwające itp. Próbowaliśmy  chodzenia na szczudłach i w "korkach", przeciągania liny, toczenia obręczy, strzelania z procy.